Publikováno

Multifuoco System® – rozvod vzduchu (Multifuoco ® Plus)

Systém Multifuoco ®  je inovativní systém nuceného větrání, který vám umožní vytápět místnost rovnoměrně, dokonce i ve výšce vašich nohou.

Systém Multifuoco® – výzkum a inovace

Multifuoco ® je systém patentovaný ve výzkumné a vývojové laboratoři Piazzetta a testovaný výzkumníky z Technického fyzikálního institutu Univerzity v Padově. Díky tomuto systému je teplo distribuováno v místnosti zdola nahoru a následně je distribuováno po místnosti přirozenými konvekčními pohyby, čímž převyšuje výkon tradičních topných systémů.

Už nikdy více, studené nohy

Multifuoco ® bylo vyvinuto s cílem zvýšit úroveň pohody . Tradiční systémy s přirozenou konvekcí rozvádějí teplo nahoru a vytvářejí tak poměrně nepříjemný rozdíl teplot mezi podlahou a stropem. Multifuoco ® je odpovědí na tento problém. Horký vzduch vychází ze spodní části kamen nebo krbu a následně se šíří po zbytku místnosti, čímž je zajištěna rovnoměrná teplota a nohy v teple .

Snadné vytápění velkých místností

Multifuoco® spojuje účinnost a pohodlí. Ve skutečnosti vám umožňuje efektivně vytápět dům díky vzduchu, který opouští spotřebič s vysokou teplotou a zůstává ohřátý i tehdy, když dosáhne vzdálených bodů od kamen nebo krbu. Správa systému je velmi jednoduchá. Dálkovým ovládáním můžete nastavit ventilátor na různé rychlosti.

Rozšiřte potěšení z
tepla v každé místnosti

A co kamna nebo krb nahrazující váš topný systém? Systém Multifuoco ® může také distribuovat teplo rovnoměrně do jiných místností a na různá podlaží, a to díky možnosti odvedení vzduchu až do vzdálenosti 16 metrů u spotřebičů na pelety a 10 metrů u spotřebičů na dřevo.

Systém duálního napájení

Některé modely kamen a krbů jsou vybaveny dvěma motory pro distribuci proudu horkého vzduchu směrovaného do různých místností. Oba motory lze ovládat samostatně nebo synchronizovaně. Můžete se například rozhodnout nastavit jeden ventilátor na automatické ovládání, zatímco druhý bude pracovat ručně. Možnost ovládat dva motory samostatně pomáhá, pokud chcete mít různé ideální teploty v různých místnostech, například v obývacím prostoru a v ložnici. Systém duálního napájení je odpověď.

Multifuoco ® Plus – systém určený výhradně pro kamna na dřevo

Jedná se o technologii věnovanou výhradně kamnům a krbům na dřevo . Umožňuje neustále sledovat provoz pokojové ventilační jednotky prostřednictvím elektronické desky, která komunikuje s LCD dálkovým ovládáním , které je osazeno speciální sondou pro měření a sledování teploty.

Spotřebiče na dřevo

Spotřebiče na dřevo mohou být v případě potřeby vybaveny systémem Multifuoco ® System . S tímto systémem nuceného foukání ohřátého konvekčního vzduchu mohou kamna nebo krb rychle a rovnoměrně vytopit místnost. Spotřebiče na dřevo se stávají životaschopným a efektivním řešením vytápění, zejména díky schopnosti odvádět horký vzduch do sousedních místností (které mohou být i na různých podlažích) a to až do vzdálenosti 12 metrů . Kamna a krby také disponují Multifuoco ® System Plus , speciální funkcí, která umožňuje neustálé sledování jednotky ventilátoru v místnosti prostřednictvím elektronické desky, která komunikuje s LCD dálkovým ovládáním se speciální teplotní sondou (termostatem).

Spotřebiče na pelety

Krbové vložky a kamna na pelety mají mezi standardním vybavením systém Multifuoco ® . Krby a kamna z řad Prestige a Premium mají všechny schopnost přivádět teplý vzduch do dalších místností až do vzdálenosti 16 metrů , a to horizontálně nebo vertikálně. Naopak kamna řady Piazzetta Trend dokážou odvést teplo do dalších místností až do vzdálenosti 8 metrů.

Spotřebiče na plyn

Plynová kamna Piazzetta jsou proslulá svou extrémně snadnou obsluhou . Jsou k dispozici ve verzi s přirozenou konvekcí a verzí se systémem Multifuoco ® . Pokud je vybaveno nuceným větráním, teplo, které uvolňuje, může být odváděno do jiných místností vašeho domova nebo provozovny, s jistotou dosažení stejného pohodlí a tepla jako v místnosti, kde jsou kamna instalována.

Pro správný komfort v celém vašem domě je správa rozdělena na režim:

Automatický

Větrání se spustí při zapnutém spotřebiči, když sonda detekuje nastavenou spouštěcí teplotu . Větrání se vypne po dosažení přednastavené pokojové teploty.

Manuál

Ventilátor lze zapnout dálkovým ovládáním i v případě, že nebylo dosaženo prahu teploty pro automatické spuštění. Po dosažení požadované úrovně tepla se ventilátor přepne do automatického provozního režimu.

Pohodlí

Tento typ řízení má stejnou dynamiku jako automatický provoz s funkcí plus , takže se můžete rozhodnout, zda jej nastavíte na minimum, nebo jej vypnete, aniž byste čekali na dosažení prahové teploty.