Leda

LEDA – hodnota sama o sobě

Společnost Leda je tradičním výrobcem litinových krbových kamen s tradicí výroby od r. 1873, tzn. 140 let zkušeností, které jsou nejlépe zřetelné v kvalitě a funkčnosti jejich produktů. Více o histrorii společnosti najdete v sekci “O společnosti”.

Produkty Leda jsou věhlasné svou prvotřídní kvalitou a dlouhou životností, která je zajištěna materiály použitými pro výrobu. Jedná se o prvotřídní litinu v kombinaci s litým šamotem a nerezí. V sortimentu najdete jak nádherná krbová kamna, tak zahradní krb Troll a designové ohniště Outfire, které se stalo i velice oblíbeným doplňkem interiérů.

Video o společnosti Leda:

Stejně důležité jako tradice jsou inovace

Aby zákazníci byli stále spokojenější, výroba neustále pracuje na vývoji nových, lepších a efektivnějších řešení. Kvalita je nejvyšší prioritou již od založení společnosti v roce 1873. Výrobní proces stále v některých oblastech obsahuje nezbytné ruční práce pro dosažení nejlepších výsledků. Práce jsou prováděny od počátku do dnes na naší centrále v Leer / Ostfriesland Deutschland, kde plynule s velkou péčí vychováváme zkušené profesionály.

Pro Ledu byla vždy prioritou špičková technologie a inženýrský duch. Pro zákazníky nacházející se v celé Evropě nemusí být tato odbornost ihned viditelná. Ale je to patrné v čase – jako trvalá kvalita a výborná / stálá funkčnost.

Certifikace BlmSchV – Co je to?

S novelou vyhlášky o kontrole ovzduší (BlmSchV 1) byly zpřísněny požadavky negativních vlivů na životní prostředí u menších kamen a krbů z hlediska emisí a účinnosti. 22. března 2010 vstoupila v platnost vyhláška o kontrole ovzduší, která má výrazně přispět k regulaci emisí z malých spalovacích zařízení. Tohoto cíle by mělo být dosaženo novou generací spalovacích systémů, jakož i předpisy pro sanaci stávajících zařízení. Cílem nařízení je podporovat účinnější využívání energie v zájmu provozovatele. Kromě toho, ve znění nařízení poskytuje rozsáhlé poradenství provozovatelům pevných topných systémů.

Zejména:

  • udává požadavek na teplo a kapacitu kamen,
  • ukládá nové limity pro spalovací zařízení týkající se (jemného) prachu, oxidu uhelnatého a účinnosti,
  • přechodná období pro staré typy, které již nejsou v souladu s limity.

Díky své pokročilé technologii spalování všechna krbová kamna Leda splňují všechna tato přísná ustanovení.