Záruka

5 let záruka

Vzhledem ke skutečnosti, že plášť krbových kamen hede je vyroben z ušlechtilé kamnářské mořené oceli DD11 o tloušťce 5 – 10 mm, nabízí výrobce na plášť kamen prodlouženou 5 letou záruku.

Ostatní díly podléhají standardním záručním podmínkám podle zákonů ČR.

Všechna krbová kamna hede jsou certifikována dle evropské normy EN13240 a jelikož nám záleží na ekologii a čistotě spalování, byla krbová kamna nadstandardně testována ve Velké Británii a obdržela britský certifikát od britské vládní agentury Defra, která uděluje povolení k prodeji v hustě obydlených oblastech (města apod.), kde se kamna bez této certifikace prodávat nesmějí.

Defra certifikace

Defra je vládní organizace zabývající se (mimo jiné) kontrolou kvality ovzduší v hustě obydlených oblastech Velké Británie, což jsou převážně města. Tento požadavek na kontrolu čistoty ovzduší vyšel na konci 60. let minulého století, kdy se kvalita ovzduší ve městech dostala do neunosného stavu. Tak jak je v Británii běžné, každý dům i byt má v obývací místnosti krb (který se v současné době vyplňuje mnohem účinnějšími vložkami, nebo se do nich postaví krbová kamna), takže každá obytná jednotka produkovala určité množství spalin, které v hustě obydlených oblastech velice znečišťovalo ovzduší.

Defra je jedinou organizací ve Velké Británii, která povoluje prodej a instalace krbových kamen do těchto hustě obydlených oblastí nazývaných “smoke control areas” (volně přeloženo “oblasti s dohledem na čistotu spalin”).

Krbová kamna, která splní požadavky Defry musí mít ty nejlepší výsledky týkající se účinnosti a čistoty spalování. Pouze účinné spalování může být čisté. Defra dohlíží i na bytelnost, kvalitu materiálů a zpracování jednotlivých výrobků.

Veškerá kamna Pevex tyto přísné požadavky splňují a pro nás je to důkazem, že konstrukce kamen, použité materiály i kvalita výroby je na té nejvyšší úrovni!